Pożegnanie pana Eliasza Choroszego

15 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w ceremonii pogrzebowej dawnego nauczyciela i współzałożyciela Społecznej Szkoły Podstawowej, pana Eliasza Choroszego. Uczył on fizyki, przez wiele lat pracował w LO im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Był tez autorem podręczników szkolnych. W pamięci współpracowników i dawnych uczniów zapisał się jako wymagający, ale sprawiedliwy nauczyciel z pasją.

Wyrazy współczucia dla całej rodziny składają uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły. 

Organizacja rozpoczęcia roku 2021/22

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1.09.2021 r:

– dla klas 1-3 – o godzinie 9.00

– dla klas 4-8 – o godzinie 9.45

Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, spotkamy się na boisku szkolnym.  W przeciwnym wypadku spotkania z wychowawcami odbędą się w klasach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wesołych Świąt!!!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dyrekcja i nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej życzą wszystkim zdrowia, spokoju, spełnienia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Pierniczkowy konkurs

Coroczną tradycją w naszej szkole jest kiermasz świąteczny, w czasie którego można kupić choinkowe ozdoby, kartki z życzeniami i oczywiście wypiekane w szkole pierniczki. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na pierniczkową wioskę i chatkę z pierników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania oraz uczestnikom konkursu. Efekty prac możecie podziwiać tu:

 

Mini Koncert Kolęd

Co roku koniec grudnia był czasem, kiedy spotykaliśmy się całym gronem: uczniowie, rodzice, rodziny i nauczyciele na wspólne świętowanie niezwykłego czasu: Świąt Bożego Narodzenia. Ale… W tym roku nie mogliśmy tego zrobić. Na szczęście nasze zerówczaki stanęły na wysokości zadania i przygotowały specjalny występ. Niech osłodzi nam to, że nie możemy być razem.

Uroczyste obchody 100-lecia powstania 24 Pułku Ułanów

21 września w Parku Leśnym miały miejsce uroczyste obchody upamiętniające dowódców 24 Pułku Ułanów im Hetmana Wielkiego Koronnego, Stanisława Żółkiewskiego. Zostały one zorganizowane we współpracy ze Społecznym Opiekunem Zabytków Miasta Kraśnik, dr. Dominikiem Szulcem. 

W czasie uroczystości odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy i posadzenie dębu pamięci w ziemi przywiezionej z Polskiego Cmentarza Wojennego w Kijowie-Bykowni, gdzie spoczywa płk Rudolf Lang, jeden z dowódców 24 Pułku. Biało-czerwoną wstęgę wokół kamienia przecięli poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Kazimierz Choma, radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Baluch w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, Społeczny Opiekun Zabytków Miasta Dominik Szulc, Przedstawiciel Szkoły Społecznej im. 24. Pułku Ułanów i Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego.

Po okolicznościowych przemówieniach uczestnicy udali się do szkoły, gdzie I prezes Trybunału Konstytucyjnego i najbliższy żyjący kuzyn ppłka Kazimierza Halickeigo, dowódcy 24. Pułku w latach 1929-1932 dr Bohdan Zdziennicki oraz przedstawiciel Szkoły Społecznej i Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego, odsłonili tablicę z nazwiskami dowódców.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rajd i narodowe czytanie

 

Tradycyjnym rajdem „Na dobry początek” rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/21. Całą szkołą w wyśmienitych nastrojach udaliśmy się nad zalew kraśnicki, gdzie oddaliśmy się zabawom i konkursom.

W czasie rajdu klasy szóste, siódma i ósma włączyły się w akcję „Narodowego czytania”. Tym razem poznali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Przejdź do paska narzędzi