Projekt FIRST LEGO League został stworzony w ramach partnerstwa między FIRST i  LEGO Group. Podstawą programu FLL i FLL jr jest konkurs robotyki prowadzony w radosnej naukowej atmosferze.  Jest to program przeznaczony dla dzieci, w wieku od 6 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu. FLL jest małym mikrokosmosem realnego biznesu ze wszystkimi jego aspektami.

Zadaniem drużyn jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim. Uczestnicy szukają odpowiedzi na aktualne problemy naukowe, proponują innowacyjne rozwiązania oraz dzielą się nimi z lokalną społecznością. Temat Wyzwania zmienia się co roku, lecz zawsze odnosi się do bieżącego kierunku rozwoju technologii oraz biegu wydarzeń na świecie.

W  naszej szkole, z inicjatywy i przy wsparciu Rodziców naszych konstruktorów oraz olbrzymiej pomocy Spice Gears, prowadzona jest drużyna RoboMath. Towarzyszy nam sympatyczny robocik wspierający nasze programowanie.

Obecnie pracujemy na LEGO Mindstorm EV3 oraz LEGO Education SPIKE Prime, mamy też do dyspozycji zestaw Wedo 2.0.